نکاتی مهم برای طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از ارزان ترین روش های تبلیغ کسب و کار است و نشان دهنده هویت شما و شرکتتان است و می تواند در تعیین احساس مشتری نسبت به شما و کسب و کارتان نقش داشته باشد.پس لازم است در طراحی آن نهایت دقت را داشته باشید.

در این مقاله نکاتی که برای طراحی یک کارت ویزیت خوب و تاثیر گذار به آن نیاز دارید را بیان می کنیم.

۱- ابعاد یک کارت ویزیت شما احتمالا حدود ۴*۸ باشد. اطلاعاتی که در این مقدار فضا باید بنویسید باید بسیار خلاصه و کلیدی باشد و این کار نیاز به دقت زیادی دارد. عده ای کارت ویزیت را با بروشور اشتباه میگیرند و اطلاعاتی اضافی ارائه می دهند. کارت ویزیت باید شامل اطلاعات مربوط به راه های تماس، نام شرکت،آدرس وب سایت، توضیح بسیار مختصری از زمینه فعالیت شرکت، لوگو و درصورتی‌که کارت شخصی باشد، نام و نام خانوادگی و سمت و عنوان مسئولیت در کارت ویزیت درج شود.

۲- کارت ویزیت باید با توجه به موضوع کسب و کار و مشتریانی که با آن سروکار دارند طراحی شود. انتخاب رنگ، ترکیب‌بندی، نحوه ارائه اطلاعات و … باید با توجه به نوع خدمات شرکت در طراحی خود اعمال کند.

۳- کاغذی که برای کارت ویزیت انخاب می کنید باید جنس محکم و خوبی د اشته باشد. در صورتی که از کاغذ های نرم و ارزان قیمت استفاده کنید برای مشتری این ذهنیت به وجود می آید که شما یک شرکت کم درآمد هستید. بهتر است سلفون مات بر روی کاغذ کارت ویزیت کشیده احساس بهتری به مخاطب دست بدهد.

۴- فونت زیبایی انتخاب کنید. معمولا برای هر کاری فونت مخصوص به آن وجود دارد فونت های فانتزی و یا رسمی و یا فونت هایی که در تبلیغات بیلبورد ها استفاده می شوند برای کارت ویزیت مناسب نیستند. فونت علاوه بر زیبای باید خوانایی داشته باشد.

کارت ویزیت

۵- در طراحی کارت ویزیت خلاقیت داشته باشید. اکثر کارت ویزیت ها کارتهایی مستطیل شکل هستند که تنها طرح چاپ شده روی آن ها با هم تفاوت دارد. اگر می خواهید به وسیله کارت ویزیت دیده شوید تلاش کنید با برش های خاص و اندازه های متفاوت این تمایز را ایجاد کنید.

۶- قرار دادن لوگو را در کارت ویزیتتان فراموش نکنید!

۷- برای کسب و کارتان یک شعار ثابت داشته باشید و از آن در طراحی کارت ویزیت استفاده کنید.

۸- در طراحی کارت ویزیت حرفه ای باید توجه کنید که رنگ متن با زمینه تمایز داشته باشد و همچنین روانشناسی رنگ ها را باید بدانید. در اینجا روانشناسی تعدادی از رنگ ها را بیان می کنیم:

کارت ویزیت سفید: سفید یک انتخاب محافظه کارانه است و در اغلب موارد تمایز چندانی بین شما و سایرین ایجاد نمی کند.

کارت ویزیت آبی: آبی نشانه اعتماد و آرامش است. آبی ارتباطات را افزایش می دهد. هرچه از آبی تیره تری استفاده کنید جدیت و اعتماد بیشتری را یادآور خواهید شد.

کارت ویزیت مشکی: یک کارت ویزیت مشکی، از باقی کارت ویزیت ها از جهت رنگ متمایز است. رنگ مشکی در ترکیب با نقره ای یا طلایی بسیار قدرتمند و جدی جلوه می کند.

کارت ویزیت

کارت ویزیت سبز: رنگ سبر نشان دهنده رشد و امنیت و سلامتی است و تولید ثروت را در ذهن جاری می کند.

کارت ویزیت نارنجی: رنگ نارنجی به شدت احساسات را تحریک می کند و مناسب مشاغلی مانند فست فود ها، ارتباطات اجتماعی و روابط متقابل است و یا به دلیل ارسال پیام ماجراجویی در این رنگ می تواند برای باشگاه، آژانس های هواپیمایی یا کمپین های کوه نوردی مناسب باشد.

کارت ویزیت زرد: زرد رنگی نشاط بخش است. اما از طرفی استفاده زیاد از آن ممکن است اضطراب ایجاد کند. پیشنهاد می شود از رنگ زرد روی زمینه های تیره استفاده کنید.

کارت ویزیت

کارت ویزیت فیروزه ای: کارت های فیروزه ای، الهام بخش اندیشه های مثبت و همچنین نشاط بخش برای روح هستند. به طور خاص فردی که از این کارت استفاده می کند، برای مخاطب، خلاقیت و هم دردی را تداعی می کند.

کارت ویزیت خاکستری: خاکستری یک رنگ کاملا مطمئن برای بسیاری از برنامه های تجاری است. این رنگ به راحتی با تمام رنگ ها ترکیب می شود و می تواند پیام های مختلف جهت اهداف گوناگون ایجاد کند.

۹- عده ای در کارت های ویزیت خود از لبه های تیز استفاده می کنند که نشان دهنده کار و فعالیت جدی و قوی و برجسته است و افرادی هستند که به کسب و کار خود اهمیت می دهند. عده ای از حاشیه های گرد استفاده می کنند که نمایانگر روحیه لطیف و مهربان و شخصیتی محترم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *