چگونه از شروع کردن نترسیم؟

اقدام به یک عمل ترس را کاهش می دهد، بنابراین اقدام کنید و ترس از شروع با اقدام مردن از بین می‌رود. این نقل قولی است از خلاصه ی کتابی از دیوید شوارتز به نام “جادوی فکر بزرگ“.
برای کسی با اعتماد به نفس و عزت نفس پایین عملی کردن ایده ها بسیار ترسناک به نظر می رسد. اغلب اوقات، زمانی که شخص نیاز دارد به اقدام بر روی چیزی – به ویژه چیزی که مهم است – این ترس بوجود می آید.
ترسی که ما را آشفته می کند از این است که در نتیجه اقداممان مردم مارا قضاوت خواهند کرد و حتی ممکن است مورد تمسخر قرار بگیریم.
اگر می خواهید شنا کردن یاد بگیرید، اگر چندین روز دور استخر راه بروید نه تنها شناگر نمی شوید بلکه ترس شما از آن بیشتر هم می شود. کافی است دل را به دریا بزنید و داخل آب بپرید.
از رانندگی کردن ترس دارید؟ آنقدر رانندگی کنید تا ترستان بریزد.

از شروع کسب و کار جدید می ترسید؟ بترسید و آن را شروع کنید.

ترس از شروع

فکر کردن بیش از حد به این مسائل احساس ناخوشایندی در ما به وجود می آورد و در نهایت باعث می شود اصلا هیچ کار را انجام ندهیم. اتفاق خوب زمانی می افتد که ما فکر کردن را متوقف می کنیم و اقدام به عملی کردن ایده ها می کنیم.
اقدام ترس را تضعیف می کند، زیرا زمانی که ما عمل می کنیم، تنها آن کار را انجام می دهیم و بخش مهمی از مغز ما روی انجام کار متمرکز شده است. بنابراین جایی برای افکار بیهوده باقی نمی ماند. در واقع دو فکر نمی توانند هم زمان وجود داشته باشند.

ترس نشانه آن است که می خواهید کار جدیدی را انجام بدهید و از منطقه ی امن و راحت خود خارج شوید.

همه ی ما زمانی که می خواستیم خواندن و نوشتن را بیاموزیم مضحک به نظر می رسیدیم. یا ممکن است اولین باری که رانندگی می کنید دست و پا چلفتی به نظر برسید. بسیاری از انسان ها روز اولی که سر کار رفته اند مثل احمق ها رفتار کرده اند. پزشکی را می شناسم که زمانی که برای اولین بار باید از مریض شرح حال می گرفت حرف زدن عادی و سلام و علیک را هم فراموش کرده بود!
اما مسئله این است که با انجام دادن کار بتوانید نقاط ضعف را شناسایی کنید و در حین فعالیت آن ها را بهبود دهید. خطا کردن و اصلاح کردن بسیار بهتر از هرگز انجام ندادن کاری است.
ترس چیز خوبی است، نشان دهنده ی این است که زنده هستید و در حال ورود به مراحل جدیدی از زندگی هستید. از انرژی آن استفاده کنید. اگر در مورد انجام کاری احساس اضطراب می کنید احتمالا به این معنی است که مهم است و باید آن را انجام دهید و در این مسیر راه های زیادی را برای برطرف کردن چالش ها می یابید.

ترس از شروع

همه افراد موفق ناچار بودند علیرغم ترسشان دست به اقدام بزنند. بزرگ‌ترین نابودگر ترس، روبرو شدن با آن است. بسیاری از افراد از صحبت در جمع می‌ترسند اما وقتی خود را وادار به این کار می‌کنند بلافاصله ترسشان از بین می‌رود. تمام افراد موفق همه ترس‌های بزرگی را تجربه کرده‌اند اما آنچه آن‌ها را از دیگران متمایز کرد این بود که علیرغم ترس دست به عمل زدند. آن‌ها می‌دانستند که اگر عمل نکنند فرصت از دستشان می‌رود و نمی‌توانند به رؤیاهایشان دست یابند.

ترس از شروع

افراد بسیاری از مسافرت با هواپیما می‌ترسند درصورتی‌که به ‌راحتی سوار ماشین می‌شوند و هیچ ترسی از آن ندارند. وقتی از آن‌ها سوار می شود که چرا از سوارشدن به هواپیما می‌ترسند؟ معمولاً پاسخ می دهند که ممکن است هواپیما سقوط کند و باعث مرگ آن ها بشود. اما نکته جالب اینجاست که بدانیم آمار مرگ ناشی از تصادف خودرو بیشتر از سقوط هواپیما است. مردم خیلی بیشتری در اثر تصادف اتومبیل می‌میرند.

بنابراین خطر مسافرت با اتومبیل بسیار بیشتر از خطر مرگ در اثر سقوط هواپیما است اما آدم‌های بیشتری از مسافرت با هواپیما می‌ترسند. بسیاری از ترس‌های ما چنین وضعی دارند و نامعقول هستند. بنابراین اگر قرار است درمورد ترس هایمان فکر کنیم تلاش کنیم این فکر منطقی باشد و به نتیجه ای معقول برسیم.

بیشتر ترس‌های ما ساخته ذهن خودمان است. خوشبختانه از آن جایی که این فکر ساخته خودمان است خودمان نیز می‌توانیم آن را تخریب کنیم. می‌توانیم ترس را متوقف کنیم و خود را به مرحله آرامش برسانیم که البته این کار را با مواجه ‌شدن با حقایق انجام می‌دهیم و فکر کردن در جهتی معقول انجام می دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *