فروش بیشتر در هنگام فروش. بهترین زمان برای فروش بعدی‌تان همان لحظه‌ی فروش است.

در این مقاله و فایل تصویری به موضوعی با عنوان بیش فروشی می‌پردازیم که به معنای همان فروش بیشتر در هنگام فروش است.

صحبت‌هایم را با یک مثال شروع می‌کنم: شما به طور فرض فروشنده‌ کفش هستید برای اینکه بتوانید فروش بیشتری را داشته باشد در لحظه‌ای که به مشتری کفشی را فروختید ( یعنی خریدن کفش از سمت مشتری قطعی شده است) در کنار کفش لوازم دیگر که مرتبط با کفش هست را به مشتری پیشنهاد بدهید تا بتوانید فروش بیشتری را انجام دهید.

در کنار فروختن کفش شما می‌توانید واکس، براق کننده، کمربند و کیف دستی و جیبی به مشتری پیشنهاد دهید به این کار در علم بازاریابی up sellling یا همان بیش فروشی گفته می‌شود.

موبایل فروش‌ها این کار را به راحتی و بسیار عالی انجام می‌دهند. بارها برای خود ما پیش آمده است که بعد از خرید گوشی موبایل به اندازه‌ی نصف قیمت گوشی به ما لوازم جانبی فروخته‌اند.

شما هم اگر در هر کسب و کاری هستید با بتوانید اجناس بیشتری را در هنگام فروش به مشتری پیشنهاد دهید و بفروشید.

نکاتی در مورد بیش فروشی:

۱.اجناس پیشنهادی شما نباید گران‌تر از محصول اصلی فروخته شده باشد.

۲.برای فروش بیشتر می‌توانید یک سری از محصولات را در یک پیکج قرار دهید و همه را با هم بفروشید ( البته باید تخفیف خوبی هم روی پیکج تان در نظر بگیرید تا مشتری راغب شود تمام محصولات را تهیه کنید)

پس دوستان عزیز شما باید در هر فروشی که انجام می‌دهید به مشتریان خود یادآوری کنید که آیا به محصولات جانبی نیاز دارد یا خیر و باید سعی‌تان بر این باشد که با تکنیک‌های بازاریابی بتوانید مشتری راغب به خرید محصولات بیشتر کنید. (استفاده از تخفیف در بسته‌های پیشنهادی خود)

امیدوارم همیشه فروش خوبی داشته باشید