در این ویدیو به معرفی کتاب مسری اثر آقای جونا برگر می‌پردازیم. 

بازاریابی ویروسی یکی از ارزان ترین اما فراگیرترین روش های بازاریابی در دنیا به شمار می آید.

در این کتاب آقای جونا برگر به ۶ عامل اصلی برای ویروسی کردن کسب و کار می‌پردازد که در این ویدیو ما با اولین عامل ویرسی یعنی اعتبار اجتماعی خواهیم پرداخت.

در این فایل به این اشاره خواهم کرد که اگر بتوانید با عاملی در کسب و کارتان مشتریان خود را متعجب کنید به راحتی می توانید دلیلی برای تعریف کسب و کارتان توسط مشتری فراهم کرده باشد.

هر گاه مشتری از کسب و کار ما یک ویژگی خاص را دریافت کند،‌دوست دارد این وبژگی خاص را برای اینکه اعتبار بیشتری بین دوستان و خانواده پیدا کند،‌با غلو بیشتر و  خیلی به سرعت  آن را به دوستان خود انتقال خواهد داد. به این دلیل که با تعریف آن ویژگی اعتبار بیشتری همچون: باهوش بودن، بهتر بودن، خاص بودن با ثروتمند بودن را به دست میآ ورد.

شما باید یک ویژگی خاص در کالا،‌محصول و خدمات خود برای شگفت زده کردن مشتری داشته باشید تا اینکه بتوانید به راحتی دلیلی را برای مشتریان به وجود آورد تا آنها شما را با دیگران به اشترام بگذارند.

پس بدنبال این باشد که چگونه میتوانید مشتریان خود را با یک ویژگی خاص متعجب کنید که آنها هم به راحتی کسب و کار شما را در شبکه‌های اجتماعی خود یا در جمع های دوستانه خود به اشتراک بگذارند و با اشتیاق و ذوق و حتی بزرگنمایی زیاد آنرا تعریف کنند.

برای مثال در ایام و متناسبت های خاص سال، پوشش خاص و متناسب فروشنده‌های شما با همان ایام  می‌تواند یک دلیل عالی باشد برای به اشتراک گذاری آن توسط مشتریان باشد یا اینکه ارائه ی کالا و محصول با یک شیوه‌ی نامتعارف که در این فایل به آن اشاره خواهم کرد.