چقدر از بازاریابی انگیزشی در کسب و کارتان استفاده می کنید؟

اگر به معنای بازاریابی انگیزشی توجه کنیم متوجه می شویم که برای به دست آوردن فروش و در نهایت کسب سود باید روی مشتری تاثیر گذار باشیم و این تاثیر گذاری را می توانیم از طریق ۵ انگیزاننده احساسی به وجود آوریم.

تبلیغات و بازاریابی شما اگر بر روی احساسات مشتری تمرکز داشته باشد مطمئنا درصد فروش شما به همان اندازه بیشتر خواهد شد. در مقاله ای که می خواندی به این می پردازیم که عواملی مانند ایجاد ترس٬ ایجاد عشق٬ احساس خاص بودن و احساس صرفه جویی و کسب پول چقدر می تواند کار ما را در فروش راحت تر کند. پس تا پایان با ما ادامه دهید.

۱ـ اولین و قدرتمند ترین احساس در مشتری احساس ترس است

اگر بتوانید در تبلیغات خود آن احساس ترس را یادآور مشتری شوید و به آن گوشزد کنید که با خرید محصول ما دیگر جایی برای ترس های گذشته ندارید می توانید سهم قابل توجهی از بازار را در بر بگیرید.

همیشه استفاده از اهرم رنج و لذت یکی از متداول ترین روش های بازاریابی در فروش محصول بوده است. به طور مثال: یادآوری ترس از حشرات (فوبیا) می تواند فروش حشره کش را به مراتب بیشتر کند. یا نشان دادن عکس از یک ریه نا سالم می تواند پیام عدم مصرف دخانیات باشد (یک پیام فرهنگی و سلامتی) .

البته سوءاستفاده از ترس مشتری برای فروش امری نا درست محصوب می شود پس سعی کنید در استفاده از بازاریابی ترس ملاحظه داشته باشید.

مبنای (بازاریابی کمبود) هم بر پایه ترس از دست دادن یک فرصت بنا شده است که در آگهی به مشتری یادآوری می کند.

۲ـ دومین انگیزاننده احساسی عشق است

ایجاد کردن احساس عشق٬ احساس ارتباط با دیگران٬ دو سطح قوی از احساسات در روش های بازاریابی است.

مردم همیشه به عشق و ارتباط رو در رو علاقه مند بوده اند اما با رشد تکنولوژی ارتباط ها به سمت مجازی بودن سوق یافته است. شما باید راهی را برای ایجاد یک شبکه به مشتری پیشنهاد دهید تا یکی بودن با شما و دیگر مشتریان شما را داشته باشد.

استفاده از عبارت به ما بپیوندید یک عبارت بسیار قوی برای به دست آوردن مشتریان علاقه مند به کسب و کارتان است.

برای بازاریابی رویایی هم شما باید حس به دست آوردن آن ماشین خاص٬ یا پوشیدن آن لباس و یا داشتن دندان های سفید تر را در مشتری به وجود آورید تا مشتری حس رسیدن به رویایش را داشته باشد.

۳– فروش های فوق العاده و تخفیف

یکی از بهترین راه های انگیزه دادن به مشتری برای خرید کالا پیشنهاد تخفیف و شرایط فروش فوق العاده بوده است. مشتریان آگاه امروزی همیشه در پی یافتن بهترین قیمت ها هستند اگر بتوانید یک پیشنهاد عالی به مشتری بدهید تا مشتری را راغب به استفاده از محصولات و یا خدمتتان کنید مطمئنا می توانید مشتریان احتمالی کسب و کارتان را افزایش دهید٬ در ابتدا می توانید یک پیشنهاد رایگان به مشتری دهید.

هیچ کس از گرفتن یک کالا یا خدمت رایگان بدش نیمی آید هرچند این کالا کم ارزش و ساده باشد. شما با دادن یک کالای رایگان و یا یک پیشنهاد ارزنده می توانید مشتری را برای خرید های بعد از خودتان هدایت کنید.

۴– کسب درآمد راحت

به مشتریان احتمالی خود نشان دهید که محصول و خدمات شما می تواند در کسب درآمد یا صرفه جویی در میزان پول شما به آن ها کمک کند.

به طور مثال شما می توانید به عنوان یک مشاور به مشتریان خود این گونه پیشنهاد دهید که اگر می خواهید ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر کسب درآمد داشته باشید آیا حاضرید ‍۱۰ میلیون تومان به عنوان مشاور به من بدهید؟

این یک پیشنهاد رد نشدنی از طرف هر کسی است یعنی آن انگیزه را در فرد ایجاد کرده اید که در قبال استفاده از خدمات شما پول بیشتری نصیب خودش می شود.

۵ـ تحقق بخشیدن به آرزوها

شما باید بدانید که رویای مشتری شما چیست و محصول خودتان را وسیله ای برای دست یابی مشتری به رویایتان معرفی کنید یک انگیزاننده قوی را شعله ور کرده اید. سلامتی٬ احساس دوست داشته شدن٬ زندگی در یک خانه زیبا٬ پول فراوان همه مردم دوست دارند تا به چنین رویاهایی دست پیدا کنند. پس در بازاریابی سعی کنید تبلیغات تان به گونه ای باشد که پیشنهاد شما با رویای مشتریان در ارتباط باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *