ایجاد ارتباط است که باعث فروش می شود و نه چیز دیگری؟

مطمئنا اگر ما خودمان را در جایگاه مشتری قرار دهیم و از دید او به کسب و کارمان نگاه کنیم متوجه می شویم که نه قیمت و نه کیفیت و نه خیلی از چیز های دیگر نمی تواند باعث فروش یک کالا به مشتری شود و تنها دلیلی که مشتری به آن نیاز دارد منجر به خرید شود عامل ایجاد اعتماد به کسب و کار ماست.

این اعتماد تنها زمانی در مشتری ایجاد می شود که بتوانیم ارتباط موثر در فروش با مشتری داشته باشیم.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم چگونه می توانیم با ایجاد یک ارتباط موثر در فروش با مشتری، خیلی بهتر و راحت تر کالا یا خدمات مان را بفروشیم.

در ابتدای کار باید بتوانید تمرکز را از روی خودتان بردارید و آن را بر روی مشتری معطوف کنید و مکالمه بدنتان را به نحوی به سمت نگرانی مشتری ببرید نه این که به موضوع دلخواه خودتان بکشانید.

زمانی که مشتری با ما صحبت می کند سوالاتی در ذهنش به وجود می آید که:

۱ـآیا به من اهمیت می دهد؟ شما باید صحبت های تان را به نیاز های او ربط دهید و خودتان را فراموش کنید.

۲ـآیا او می تواند به من کمک کند؟ مشتری دوست ندارد چیزی بخرد او دوست دارد کالایی را تهیه کند که مشکلی را از او رفع کند.

۳ـآیا می توانم به فروشنده اعتماد کنم؟ اگر مورد اعتماد نباشید نیم توانید با کسی ارتباط برقرار کنید. در نهایت بفروشید.

در ادامه به این می پردازیم که چگونه می توانیم یک ارتباط مثبت ایجاد کنیم؟

یک ارتباط موثر و مثبت به ۴ عامل بستگی دارد:

۱ـ ارتباط دیداری:

آنچه مردم از ظاهر شما می بینند. ظاهر شما در بیشتر مواقع حتی از کلمات شما اهمیت بیشتری دارد پس سعی کنید همیشه لباس آراسته بپوشید و ظاهری مرتب و تمیز داشته باشید و لبخند داشتن چهره شما را جذاب و دوست داشتنی تر می کند و سعی کنید همیشه صاف بایستید و با انرژی راه بروید.

۲ـ ارتباط ذهنی:

آنچه مردم از ارتباط با شما برداشت می کنند. سعی کنید در صحبت های تان از نمونه و مثال های واقعی صحبت کنید تا مشتری و مخاطب شما حرف های شما را به راحتی متوجه شود زیرا زمانی ارتباط بین شما شکل می گیرد که مشتری یا مخاطب شما حرف های شما بتواند مفهوم صحبت های شما را درک کرده باشد.

۳ـ ارتباط حسی:

رفتاری داشته باشید تا بتواند آن احساس دوست داشته شدن را در طرف مقابل تان ایجاد کنید و خود را به عنوان یک فرد دوست داشتنی و جذاب در ذهن مشتری جای باندازید.

۴ـ ارتباط زبانی:

استفاده از واژگان مثبت تاثیر مثبت در ذهن مشتری ایجاد می کند. اگر بتوانید از کلمات مثبت هنگام فروش استفاده کنید می توانید آن احساس مثبت و خوب را در مشتری ایجاد کرده و فروش راحت تری انجام دهید. ((مارک تواین)) اینگونه می گوید:

تفاوت بین واژه نسبتا صحیح با واژه صحیح بسیار بزرگ است و مانند تفاوت بین نور کرم شب تاب و نور رعد برق است.

در این قسمت به این نکته می پردازیم تا زمانی که شما نتوانید یک وجه اشتراک بین خودتان و مشتریان پیدا کنید نمی توانید ارتباط موثر و مثبتی را ایجاد کنید تا به فروش ختم شود و دلایلی که ما نمی توانیم با مشتری ارتباط خوب و موثری داشته باشیم ۴ دلیل اساسی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

۱ـ خودبینی:

زمانی که شما احساس کنید من از تمام دانسته ها و خواسته ها و احساسات دیگران با خبر هستم باعث می شود با دیگران سر صحبت را باز نکنید و این نگاه شما را از داشتن یک ارتباط عالی محروم می کند.

۲ـ تکبر:

با خود این گونه می گویید که من نیازی به دانسته ها و خواسته ها و احساسات دیگران ندارم و توجه تان به سمت ارتباط برقرار کردن با دیگران می رود و نیم توانید درک کامل و واضحی از مشتری و مخاطب تان داشته باشد.

۳ـ بی تفاوتی:

اهمیتی به دانسته ها و خواسته ها و احساسات دیگران نیم دهید و تمرکز تان به جای این که بر روی مشتری باشد روی خودتان است.

۴ـ کنترل کردن:

با خود این گونه می گویید که نیم خواهم دیگران کنترل بر خواسته ها و دانسته ها و احساسات من داشته باشند. این عوامل باعث می شوند تا شما از یک ارتباط عالی که به فروش منتهی می شود باز بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *