۶ راز که به ثروتمند شدن شما کمک می کند.

ثروتمند شدن مهارتی آموختنی است، و هر کسی می‌تواند بیندیشد، عمل کند، و همچون یک فرد ثروتمند، بزرگ عمل کند. برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار باید کارهای کوچک اما مستمری را انجام داد تا بتوانیم در زندگی شخصی و زندگی مالی خود به توانایی هایی دست بیابیم. کارهایی که می تواند به بهتر شدن کسب و کار و روابط ما با اطرافیانمان کمک کند را به صورت عادت در بیاوریم.

ثروتمند شدن یک رویای دست نیافتنی نیست، در واقع رازهایی در مسیر آن نهفته است که تنها یک درصد از مردم آن ها را به طور صحیح انجام می دهند و به ثروت دست می یابند. برای اینکه بتوانیم در کسب و کار خود به موفقیت و در نهایت به صورت زیادی دست بیابیم باید راه پولدار شدن را هم درست بیاموزیم.

۹۹ درصد دیگر تنها با تمرکز به نداشته هایشان در همان وضعیت که هستند باقی می مانند. اما شما هم می توانید به آن یک درصد بپیوندید. چیزی که در این مسیر باید بدانید این است که شما برای چیزهایی که ندارید کارهای بسیار زیادی انجام می‌دهید و زیاد به آن ها فکر می کنید و این تنها باعث می‌شود که بیشتر آن ها را نداشته باشید. این قانون جذب است: روی هر چیزی که تمرکز کنید، گسترش پیدا می‌کند. درنتیجه اگر می‌خواهید چیزی را از زندگی ‌تان حذف کنید، روی آن تمرکز نکنید.

راز ثروتمند شدن

برای ثروتمند شدن چه کارهایی باید انجام داد؟

۱- کمتر بخوابید.

“عاشق خواب نباشید، وگرنه فقیر می شوید.”

اگر از ساعات خواب خود کم کنید می توانید مثلا ۳ ساعت بیشتر مطالعه کنید، ۳ ساعت بیشتر درس بخوانید یا هر فعالیت دیگری را انجام دهید و این در طی زمان شما را تبدیل به یک میلیونر می کند.

تنها انسان های نیرومند می توانند پول به دست آورند. فقط انسان های ضعیف و بی هدف بی صبرانه منتظر خوابیدن هستند و زمانی که ساعت خواب به اتمام می رسد ناراحت می شوند.

اما به معنای واقعی و کافی بخوابید. چون به آن احتیاج دارید. اما دوستش نداشته باشید. این تقریبا روش متفاوت برای گفتن این موضوع است که در زندگی هدف و علاقه داشته باشید.

در واقع باید در زندگی کارها و اهدافی پیدا کنید که به خاطر آن ها از خواب بیدار شوید.

 

۲- اگر چیزی را می‌خواهید این احساس را در خودتان ایجاد کنید که واقعا آن را دارید.

به‌ ‌جای ترس‌ها، افکارتان را روی چیزهایی که می‌خواهید، متمرکز کنید. خود را در شرایطی تصور کنید که همه ‌ی چیزهایی را که می‌خواهید در اختیار دارید. اگر روی چیزهایی که می خواهید تمرکز کنید، در این صورت نیروگاهی در پشت این افکار ایجاد می‌کنید.

۳- مطاله کنید، به پادکست‌ها گوش دهید، و پول خود را صرف کلاس‌ها و سمینارها کنید.

طی رفت و آمد روزانه خود به محل کار یا دانشگاه ، به پادکست‌ها گوش دهید. همواره به خودآموزی و کسب دانش درباره صنعت خود، سرمایه‌ گذاری، کارآفرینی و روانشناسی پول بپردازید.

آیا این کار جواب می دهد؟ بله،افراد ثروتمند مصمم هستند که همواره بیاموزند و رشد کنند. ثروتمندترین فرد یاد گرفته است که چگونه با آموختن از کسانی که از او موفق تر و ثروتمند‌تر هستند، به موفقیت دست یابد. آنها حتی پس از اینکه به موفقیتی باورنکردنی هم دست یافتند به آموختن ادامه می‌دهند. این نیز راهی است که شما را به آن یک درصدی ها نزدیک می کند.

۴- استفاده ارزشمند از زمان به جای بازی کردن.

“بهترین دستاورد این است که مرزهای میان کار و بازی کردن را ازبین ببرید.”

یک زمانی برای کار و یک زمانی برای تفریح کردن وجود دارد. سوال این است که : شما برای کدامیک زندگی می کنید؟ کدامیک باعث تحریک انگیزه ی شما می شود؟ شما در اکثر مواقع مشتاق انجام چه کاری هستید؟

راز ثروتمند شدن

ما روی این کره خاکی زندگی می کنیم برای کار کردن.نسبت افراد علاقه مند به کار، ۶ به ۱ است. اما اگر کاری را که به آن علاقه دارید پیدا کنید، کار کردن هم برای شما مانند زمان تفریح خواهد بود.

آن ۱درصد تمام روز را برای کار خود صرف می کنند. برای آنها تعطیلات آخر هفته، روزهای هفته، تعطیلات، دوشنبه و جمعه معنا ندارد. آنها به نوعی زندگی می کنند که درصورت علاقه ی شدید به کار باید زندگی کرد. در واقع کار را ترجیح می دهند.

۵- چرایی اهمیت ثروتمند شدن را یادداشت کنید.

پس از اینکه آن را یادداشت کردید، پیوسته به این نوشته خود نگاه بیندازید. این نوشته می‌تواند یک بند ساده و کوتاه باشد ولی هر چه خاص تر، بهتر!

 

راز ثروتمند شدن

افراد پولدار نسبت به موفقیت حساسیت به خرج می‌دهند. زیبُلد می‌نویسد “واقعیت این است که افراد ثروتمند، وسواسی سالم را نسبت به آنچه به‌ دست می‌آورند به خرج می‌دهند، از جمله نسبت به پول”.

شخص پولدار کسب و کار و زندگی‌اش را همچون یک بازی می‌ بیند، و این بازی‌ ای است که آنها عاشق برنده شدن در آن هستند.

زیبلد توصیه می‌کند که درباره آنچه می‌خواهید و اینکه چگونه می‌خواهید به آن دست یابید، فکر کنید. پیروزی در این بازی، به میزان زیادی نیاز به نظم دارد.

راز ثروتمند شدن

۶- ما در جهانی زندگی می‌ کنیم که در آن چیزهای مشابه همدیگر را جذب می‌کنند.

ما از قوانین جهان جدا نیستیم. هر چیزی که در جهان وجود دارد، مشابه خود را جذب می‌کند.

اگر در وضعیتی هستی که به‌خاطر وضعیت مالی‌ نا مساعد تأسف می‌خوری درنتیجه، جهان نیز به سادگی همه‌ی این افکار، کلمات و رفتارها را به تجربه‌های آینده‌ات باز می‌گرداند و تو در تعجب هستی که چرا وضعیت آن ‌طور که تو می‌خواهی، تغییر نمی‌کند و موفق به جذب ثروت نمی شوی.

اگر در زندگی به چیزی دست پیدا می‌کنی به این دلیل نیست که لیاقت آن را داشته‌ای، بلکه به این دلیل به آن می‌رسی که با آن متناسب هستی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *